Biblioteka seriali animowanych Netflix obfituje w wiele świetnych produkcji. Niezależnie od tego czy jesteś fanem kreskówek, anime, czy familijnych filmów animowanych, na platformie każdy znajdzie coś dla siebie.

Od animacji 2d po zaawansowane produkcje, gdzie CGI wylewa się z ekranu. W ofercie znajdziemy zarówno seriale oryginalne Netflix jak i produkcje telewizyjne z różnych zakątków świata. Oto moje zestawienie najlepszych seriali Netflix, zawężone do kompletnego minimum, tych, które najmocniej odcisnęło na mnie swoje piętno.

Family Guy

  • Reżyser/twórca: Seth MacFarlane
seriale animowane

źródło: Netflix

Mój absolutny numer 1. Serial którego gagi znam na pamięć, a każdy sezon przerobiłem minimum 5 razy. Humor którego na próżno szukać gdzie indziej. Losy rodziny Griffinów oraz ich przyjaciół możemy śledzić od 1999 roku i co najważniejsze wcale nie obniżają lotów.

Ricky and Morty

  • Reżyser/twórca: Dan Harmon, Justin Roiland

źródło: Netflix

Serial o przygodach dziadka Rickego który równym zamiłowaniem darzy naukę i alkohol oraz jego nieporadnego wnuczka Mortiego. Razem podróżują po alternatywnych światach i galaktykach gdzie doświadczają wielu dziwnych przygód. To co mnie urzekło oprócz porąbanej fabuły to piękne, dopracowane scenerie oraz kreatywność twórców.

Miasteczko South Park

  • Reżyser/twórca: Trey Parker, Matt Stone
najlepsze seriale

źródło: Netflix

O przygodach czwórki z South Park słyszał chyba każdy. Albo przez kontrowersje jakie budzi, albo najzwyczajniej przez jego popularność. Serial łamie wszystkie tematy tabu i wyśmiewa zastany stan otaczającego nas świata. Pisząc ten post na Netflix, dostępne są wybrane, najlepsze odcinki.

Love, Death & Robots

  • Reżyser/twórca: Tim Miller
Netflix seriale animowane

źródło: Netflix

Love, deaths and robots to seria na którą składa się 18 odcinków. Każdy z nich realizowany był przez inne studio. Odcinki zróżnicowane są tematycznie, gatunkowo i stylistycznie. Łączą je tytułowa miłość, śmierć i roboty. Każdy odcinek to przysłowiowe złoto, a dzięki takiemu zróżnicowaniu odcinków łatwo znaleźć coś dla siebie.

Było sobie życie

  • Reżyser: Hayao Miyazaki
top seriale Netflix

źródło: Netflix

Serial animowany – wspomnienie z dzieciństwa. Produkcja jakich dzisiaj brak. Edukacja w przyjaznej formie z olbrzymim dopracowaniem ze strony twórców. Tym razem za pomocą animacji przedstawiony został nasz organizm i zachodzące w nim procesy od narodzin po kres życia. Na uwagę zasługuję też udany i świetnie dobrany dubbing.